ufgv_img_8509.jpg

 

عکاسی با نور تکنیکی در عکاسی است، به این صورت که شما با در دست گرفتن منبع نوری قسمتی از فیلم یا سنسور را نقاشی می کنید. در حقیقت شما نوری را در مقابل دوربین حرکت می دهید (دوربین روی سرعت شاتر طولانی یا مد Bulb تنظیم شده) و تا زمانی که کار شما تمام نشده است نمی دانید که چه ساخته اید. بنابراین آزمون و خطا در گرفتن چنین عکسی امری ضروری است. اگر به نظرتان انجام دادن چنین کاری جذاب می آید در ادامه این مطلب ۵ راه برای تجربه نقاشی با نور به شما یاد خواهیم داد که می توانید در ۳۰ دقیقه آنها را انجام دهید.

 

x5lx_img_20180127_232159_532.jpg

 

این تکنیک در اواخر دهه ۱۹ توسط زوجی فیزیک دان ابداع شد که در حال مطالعه و شناخت حرکت بوده اند. آنها منابع نوری ای را بر روی انسان ها و حیوانات متصل کردند و از آنها عکس گرفتند،تا بتوانند نحوه حرکت آنها را مورد مطالعه قرار دهند. May Ray اولین فردی بود که از این روش استفاده کرد و در سری عکس های پرتره شخصی ای که از خود گرفته بود با خودکار نوری زیر عکس ها را امضا کرد. بعد ها، Gjon Mili عکاسی که از Pablo Picasso الهام گرفته بود، با همکاری دو نفر دیگر سری طراحی های نوری» را ارائه کردند که شامل پرتره های به یاد ماندنی ای بود.

امروزه تکنیک عکاسی نقاشی با نور (light painting) یک تکنیک محبوب شده است. از آنجایی که در عکاسی به این شیوه تجربه و آزمون خطا دخیل است، اینکه بتوانید عکس ها را در دوربین های دیجیتالی به سرعت ببینید نسبت به عکاسی در قدیم که باید فیلم را چاپ می کردند تا عکس را ببینند خیلی کمک بزرگی است. همچنین امروزه نسبت به قدیم منابع نوری بسیار بهتری برای این کار وجود دارد، چراغ قوه های LED گزینه بسیار خوبی برای این کار هستند. همچنین با وجود شبکه های اجتماعی و سایت های مخصوص عکاسی می توانید به سرعت عکس های خود را به اشتراک بگذارید و از نظرات بینندگان روحیه بگیرید. اینطور که به نظر می رسد هنوز در نقاشی با نور فضای زیادی برای پیشرفت و خاص بودن وجود دارد.

 

منبع:سایت تحلیلی خبری عصر ایران


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ترجمه متون تخصصی
دانلود آهنگ
بلاگ نقره ای فروشگاه موبایل عزیزک صعود به موفقییت جایگزین TELEGRAMبرای ورودی 98 مهندسی کامپیوتر نوشیروانی بابل کارکردهای مدیریت پیچ و رولپلاک نما با طناب,قیمت نماشویی ساختمان اشعار سید امیررضا هاشمی تور آنتالیا , تور ترکیه , تور استانبول فایروال سخت افزاری کایر پایپ